Nemáte s riasoguľami  žiadne skúsenosti a nie ste si istí, ako presne postupovať po obdržaní balíčka? Potom ste tu správne.

Starostlivá kontrola

Ako prvé skontrolujte obsah balíčka. Aj my sme len ľudia a malá chybička výnimočne môže nastať. Pokiaľ by čokoľvek nebolo v poriadku, neváhajte nás kontaktovať cez formulár na stránke vrátenie tovaru a reklamácia.

Príprava dózy

Najprv pripravte dózu. Stačí ju vypláchnuť a následne naplniť vodou z kohútika. Voda nemusí byť odstáta ani prevarená. Trocha chlóru, ktorý po krátkej chvíli vyprchá, riasoguliam nijako neuškodí.

Kreativite sa medze nekladú, do dózy môžete pridať piesok, kamienky, či inú dekoráciu. Za nás však tieto veci kazia minimalistický dojem a nie je to tak estetické, ako samotné riasogule v dóze. S rybkami opatrne, ani jedna dóza z našej ponuky nie je pre akúkoľvek rybku vhodná, viac v článku riasogule a ryby v spoločnom akváriu.

Vybalenie riasogúľ

Riasogule balíme do zipsovacích vrecúšok. Tým je zaistené, že po celú dobu prepravy zostanú nasiaknuté vodou a nevyschnú. Sú to také odolné rastliny, že na cestách vydržia aj niekoľko týždňov. Myslite však na to, že vo vode a na slabom svetle je riasoguliam vždy lepšie.

Po vybratí riasogúľ z vrecka ich jemne vyžmýkajte v umývadle s vodou. Nielenže tým vypláchnete z riasogúľ usadené nečistoty, ale zároveň im navrátite ich prirodzený tvar, ktorý môže byť po ich preprave trošku zdeformovaný.

Voľba stanoviska

Riasogule nemajú rady, keď sú dlhodobo na príliš silnom svetle. Preto odporúčame vybrať miesto, kde  nedopadá priame slnečné svetlo a ktoré nie je v blízkosti okna. Dlhodobé umiestnenie na okenný parapet znamená pre riasogule pomalú smrť. Ďalej nie je vhodné umiestnenie v blízkosti zdroja tepla.

Keď sa vyhnete týmto nevhodným miestam, riasogule budú mať dlhý a spokojný život. Komplexné informácie o riasoguliach nájdete v našom článku – Čo je to riasoguľa a ako ju pestovať.