V tomto článku nájdete odpovede na najčastejšie otázky, ktoré od Vás dostávame.

Ako dlho vydrží riasoguľa na suchu?

Podľa našich skúseností riasogule zvládajú bez následkov pobyt bez vody až 20 dní a to v stave, kedy sú “vyžmýkané” a uložené vo vrecúšku, kde je veľmi vysoká vlhkosť. Ak však máte riasogule ako darček pre niekoho blízkeho a čakáte niekoľko dní, než budú venované, je lepšie ich dať do akejkoľvek nádoby s vodou a následne zase späť do vrecka.

Ako mám postupovať po obdržaní balíčka, či prinesenie si vrecúška s riasogulami?

Je to úplne jednoduché. Vyberiete riasogule z vrecka a dáte ich do dózy sa studenou vodou. Je tiež dobré ich ľahko premasírovať, čím sa im vráti späť guľatý tvar, o ktorý mohli pri transporte máličko prísť.

riasogule

Kam môžem riasogule ubytovať?

Do čohokoľvek, čo je priehľadné a možno tam naliať vodu. Fantázii sa medze nekladú. Veselo môžete použiť naše krásne dózy alebo trebárs aj zaváraninové na uhorky.

Akú teplotu má mať voda, v ktorej riasogule žijú?

Izbovú alebo nižšiu. Bez problému zvládajú aj teploty blížiace sa k nule.

Ako často a koľko vody meniť u riasogulí?

Odporúčame meniť 1x za 2 týždne. Ak ju však budete meniť 1x za týždeň, je to tiež v poriadku. Vodu môžete vymeniť úplne všetku a pri tej príležitosti vyčistiť dózu od usadenín.

Vyžaduje riasogula ešte nejakú ďalšiu starostlivosť?

Je vhodné riasogule občas pomaznať a premasírovať a to najlepšie vo vode, alebo pod kohútikom. Nielenže tým odovzdáte riasoguli svoju lásku, ale tiež sa z nej vyplavia nečistoty a riasogula bude mať spokojnejší život.

Ako rýchlo riasogule rastú?

Rastú veľmi pomaly a to 0,5 cm – 1 cm za rok.

Môže sa mi riasogula rozmnožiť?

Áno, môže. Buď ju môžete jednoducho rozpoliť, čo ale moc neodporúčame, pretože tým zničíte guľatý tvar.

Vhodnějšie je nechať riasogulu žiť a čakať, kým sa z nej samovoľne neuvoľní maličký kúsok, z ktorého sa začne tvoriť nová riasogula. Vzhľadom na rýchlosť ich rastu však musíte byť trpezliví.

Je riasogula jedovatá?

Nie je jedovatá ako pre ľudí, tak pre zvieratá. Napriek tomu jej konzumáciu neodporúčame.

Čo mám robiť, keď mi riasogula žltne?

Zachovať pokoj a popremýšľať, či nie je v živote riasogule niečo zle. Ako napríklad príliš svetla, alebo naopak moc málo svetla. Či údržba o jej domov prebieha pravidelne a či dávate riasoguli dostatok lásky prostredníctvom maznania a masírovania.

Čo mám robiť, keď mi riasogula zhnedla a je na postihnutom mieste slizká?

S tým už riasoguli bohužiaľ nijako nepomôžete. Jediné čo sa dá robiť, je amputácia chorého miesta. Zvyšok riasogule si bude žiť veselo ďalej.

Na akékoľvek ďalšie otázky, ktoré Vás napádajú, sa nás neváhajte spýtať buď na Instagrame, alebo cez e-mail.