Tak ako všetky živé organizmy môžu byť aj riasogule postihnuté chorobami. V tomto článku si povieme ako chorobám predchádzať, ako ich rozpoznať a ako ich liečiť.

Zažltnuté riasogule

Takto postihnuté riasogule môžu byť pri správnej starostlivosti zachránené. Je to najčastejší problém, ktorý riasogule trápi. Zažltnutie obvykle vzniká pri pobyte na slnku alebo príliš silnom svetle. Preto je dôležité neumiestňovať riasogule do blízkosti okien.

A čo teda robiť, keď Vám riasoguľa žltne? Je to jednoduché, doprajte im to, čo majú rady, temno a studenú vodu. Nezabúdajte tiež na pravidelné žmýkanie, čím sa z nich vyplavia nečistoty. Proces liečby v domácich podmienkach môže byť veľmi zdĺhavý (v niektorých prípadoch aj viac ako rok), preto buďte trpezliví.

Riasokoule a ich choroby 2

Riasogule s čiernymi škvrnami

Budeme k Vám úprimní, nevieme presne, aká je príčina tohto problému. Aj napriek tomu sa s tým môžete stretnúť. Čo však vieme je to, že liečba je taká istá, ako pri zažltnutých riasoguliach. Vypozorovali sme, že proces liečby býva, bohužiaľ, ešte zdĺhavejší ako u zažltnutých riasogúľ.

Riasokoule a ich choroby 3

Nahnité riasogule

Týmto riasoguliam už nemôžeme nijako pomôcť a sú v podstate mŕtve. Hniloba často preniká aj dovnútra riasogúľ, ktoré sa kvôli nej rozpadnú. Hnijúce riasogule sú slizké a zvyčajne zapáchajú.

Riasokoule a ich choroby 4

Zdravé riasogule

Len sýto zelené riasogule môžeme považovať za zdravé. Dodržaním niekoľkých málo zásad, ktoré sú spísané nižšie, možno ľahko zaistiť riasoguliam vhodné podmienky pre dlhý a zelený život.

  • pravidelná výmena vody

  • jemné občasné žmýkanie riasogúľ v umývadle s vodou

  • vhodné umiestnenie– ďaleko od silného svetla

Riasogule z nášho e-shopu

Riasogule, ktoré posielame do sveta, sú vždy 100% zdravé a zelené. Jednu po druhej starostlivo triedime podľa ich zdravotného stavu. Riasogule, ktoré pre nás nie sú stopercentné, umiestňujeme do nášho liečebného systému, v ktorom pobudnú niekoľko mesiacov. Potom znovu prejdú procesom triedenia, a keď sa nám stále nezdajú úplne zdravé, liečebná kúra sa opakuje. Vďaka tomu máte istotu, že od nás nedostanete zažltnuté či nahnité riasogule.

Pestujeme aj vlastné Baby riasogule, ktoré predávame vo veľkosti 0,3 – 0,7 cm. Sú extrémne roztomilé a je na nich najlepšie pozorovateľný rast.

Nezabudnite, že naše riasogule najlepšie vyniknú v našich dózach.