Vznik Riasogulí.eu

Koncom roka 2018 si Michal Staněk (v tej dobe študent vysokej školy) zaregistroval doménu riasogule.eu a behom niekoľkých dní vznikol náš e-shop. Jeho prvá verzia sa výrazne líšila od tej súčasnej.

Na jar 2019 začala spolupráca s naším šikovným sklárom zo Železného Brodu, ktorý pre nás vyrába všetky dózy, pri ktorých je v zátvorke poznámka “ručná výroba”.

Naša práca

Cieľom našej práce je dostať riasogule k čo najviac ľuďom, a tým šíriť radosť po svete. Naše riasogule, ktoré posielame do sveta, sú vždy 100% zdravé a zelené. Jednu po druhej starostlivo triedime podľa ich zdravotného stavu. Riasogule, ktoré pre nás nie sú stopercentné, umiestňujeme do nášho liečebného systému, v ktorom si pobudnú niekoľko mesiacov. Potom znovu prejdú procesom triedenia, a keď sa nám stále nezdajú úplne zdravé, liečebná kúra sa opakuje. Vďaka tomu máte istotu, že od nás neobdržíte zažltnuté alebo nahnité riasogule.

trideni riasogul 768x593 1
priprava na odeslanie 768x593 1

Rozmýšľame ekologicky

Pri zasielaní krehkého skla musíme vypchávať balíčky skutočne veľkým množstvom materiálu. Keďže sa čo najviac snažíme vyhýbať plastom, jediným prijateľným materiálom je pre nás papier. A to zvyčajne taký papier, ktorý už svoju prvotnú misiu splnil. Preto používame staré noviny, letáky alebo skartovaný papier z kancelárií. Všetok tento papier by v lepšom prípade skončil v recyklačnom procese (ktorý stojí veľa energie), ale my mu dáme druhú šancu vyniknúť – ochráni sklo pri preprave 💚. A to sa mu celkom úspešne darí. Dopravcovia rozbijú zhruba 1 dózu z 1000.

balenie balicku

Keď Vám objednávka príde v nejakej starej nevzhľadnej krabici, neľakajte sa. Účel plní rovnaký, ako krabica nová a maličko tým znížime záťaž na prírodu.

Kto sme?

V túto chvíľu sme v Riasoguliach.eu dvaja – Michal a Jakub. Ak je množstvo práce nad naše sily, pomáhajú nám aj brigádnici.

michal stanek
Michal Staněk
jakub slezak
Jakub Slezák

Michal sa stará o bezproblémový chod webu a e-shopu, má na starosti komunikáciu so zákazníkmi a tiež to, aby bolo vždy všetkého na e-shope dostatok.

Jakuba má na starosti starostlivosť o riasogule a každodennú prípravu objednávok. Každá riasoguľa, ktorú od nás obdržíte, mu prejde cez ruky najmenej 2x. Vďaka tomu odovzdá každej riasoguli dostatočné množstvo lásky, a tak riasogule bezproblémovo zvládnu cestu za novými majiteľmi.