Vznik Riasogulí.eu

Koncom roka 2018 si Michal Staněk (v tej dobe študent vysokej školy) zaregistroval doménu rasokoule.eu a behom niekoľkých dní vznikol náš e-shop. Jeho prvá verzia sa výrazne líšila od tej súčasnej.

Na jar 2019 začala spolupráca s naším šikovným sklárom zo Železného Brodu, ktorý pre nás vyrába všetky dózy, pri ktorých je poznámka v zátvorke “ručná výroba”.

Počas roku 2019 vznikla aj slovenská verzia e-shopu riasogule.eu.

Naša práca

Cieľom našej práce je dostať riasogule k čo najviac ľuďom, a tým šíriť radosť po svete. Naše riasogule, ktoré posielame do sveta, sú vždy 100% zdravé a zelené. Jednu po druhej starostlivo triedime podľa ich zdravotného stavu. Riasogule, ktoré pre nás nie sú stopercentné, umiestňujeme do nášho liečebného systému, v ktorom si pobudne niekoľko mesiacov. Potom znovu prejdú procesom triedenia, a keď sa nám stále nezdajú plne zdravé, liečebná kôra sa opakuje. Vďaka tomu máte istotu, že od nás neobdržíte zažltnuté či nahnité riasogule.

Zmýšľame ekologicky

Pri zasielaní krehkého skla musíme vypchávať balíčky skutočne veľkým množstvom materiálu. Keďže sa čo najviac snažíme vyhýbať plastom, jediným prijateľným materiálom je pre nás papier. A to zvyčajne taký papier, ktorý už svoju prvotnú misiu splnil. Preto vycpáváme starými novinami, letákmi a skartovaným papierom z kancelárií. Všetok tento papier by v lepšom prípade skončil v recyklačnom procese (ktorý stojí veľa energie), ale my mu dáme druhú šancu vyniknúť – ochráni sklo pri preprave 💚. A to sa mu celkom úspešne darí. Dopravcovia rozbijú zhruba 1 dózu z 1000.

Keď Vám objednávka príde v nejakej starej nevzhľadnej krabici, neľakajte sa. Účel plní rovnaký, ako krabica nová a maličko tým znížime záťaž na prírodu.

Kto sme?

V túto chvíľu sme v Riasogulích.eu dva – Michal a Jakub. Ak je množstvo práce nad naše sily, vypomáhajú nám aj brigádnici.

Michal sa stará o bezproblémový chod webu a e-shopu, má na starosti komunikáciu so zákazníkmi a tiež to, aby bolo vždy všetkého na e-shope dostatok.

Kuba má na starosti starostlivosť o riasogule a každodennú prípravu objednávok. Každá riasogula, ktorú od nás obdržíte, mu prejde najmenej 2x pod rukami. Vďaka tomu odovzdá každej roasoguli dostatočné množstvo lásky, a tak riasogule zvládnu cestu za novými majiteľmi v úplnej pohode. 💚